КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

*************************

  12 травня 2016 року

ДЕНЬ  ПЕРЕМОГИ - СВЯТО ДЛЯ ВСІХ

                                                 От і ще на один рік відійшов до історичного минулого нашого народу день довгожданої перемоги. Та непорушними залишаються пам’ять людей, їхнє співчуття, вдячність тим, які до останнього подиху боронили нашу землю від жорстоких іноземних загарбників. І цю істину черговий раз довели учасники урочистостей до Дня Перемоги кротенківської громади.

     Цьогорічне святкування переможного дня вразило всіх присутніх, перш за все, своєю масовістю, відповідальністю, а також широкою програмою та колоритністю концертних номерів.

     Не дивлячись на негоду, всі присутні у смутку та печалі схилили голови  під час молебню перед монументом Слави, а також поклали квіти памяті  та поваги до його підніжжя.

     На святі були присутні почесні гості: учасники війни КОЙНАШ Андрій  Іванович та МОЦЯ Григорій Іванович, які ще раз нагадали зібранню про ті страшні  і незабутні часи, пережиті ними; директор Центру зайнятості Петро Петрович Петренко та благодійник наших земляків Олексій Михайлович Ландар.  Виступаючі запевнили героїв нашого свята, що людська пам’ять міцна і їй ніколи не забути подвигів своїх земляків і всіх тих, що подарували нам безхмарне майбутнє.

     Урочистий мітинг продовжили учні місцевої школи. Найменші учасники подарували глядачам тематичний віршований монтаж і вручили  квіти ветеранам війни. Старшокласники  із великим захопленням та артистизмом відтворили на сцені події початку та ходу другої світової війни.

   Особливо запав у серце сюжетний танець «Повертайся живим», який з душевним трепетом переніс до тих страшних часів усіх присутніх у залі.

    

      Художня самодіяльність сільського будинку культури підготовленими концертними номерами провели глядацький зал через всі прокляття війни до нашого неспокійного сьогодення. Земляки вдячні солістам концерту Михайлу Герасименку, Надії Соляник, Галині Бобирьовій, Ірині Татаровій та Вікторії Топаловій за пісні, що так вражали душу спогадами про важкі часи нашого народу.

   

     А з яким завзяттям та захопленням готувався до свята танцювальний колектив молодих аматорів «Талісман», що  підготував неоціненні хореографічні композиції:  «Пілоти»,  «Материнська молитва», «Журавлі». Учасниці цього творчого колективу цілодобово працювали над ідеями, костюмами та артистичністю, щоб потім отримати заслужені емоції на обличчях та в душах присутніх односельців.

 

 

Приємними хвилинами стали моменти привітання головою сільської ради  Щедриком Андрієм Володимировичем наших героїв свята, які до сліз були зворушені  словами вдячності  та подарунками.

 

По закінченню концерту справжня господиня та майстриня приготування солдатської каші Наталя Давудова разом  з працівниками сільської ради  та артистами  гостинно частували бойовими сто грамами  та   різноманітними стравами присутніх на святі земляків та гостей.

     І на останок хочеться відмітити, що саме такими згуртованими та потрібними усім  справами гартується справжня,   достойна поваги , дружня  місцева громада.

З повагою та  вдячністю,  директор  та художній керівник Кротенківського СБК Галина Бобирьова та Олена Любива.

 

 *************

 

 6 березня 2016 року

...Уже весняне сонце припікає, жінок зі святом щиро всіх вітає

Святковий концерт до

8 Березня

Нарешті сонячна погода пробудила від депресивного сну нашу землю, заклопотаних щоденними справами

людей і їхні запасмурнілі душі!

Прийшла весна!

А разом із нею – найпрекрасніше свято 8 Березня, символ весни, кохання і берегині роду.

 

  

Багато прекрасних слів сказано про жінку-матір, багато співано, багато написано, але ніколи не скінчаться добрі слова,

добрі пісні та добрі справи задля неї.

   

І в цій святій істині нас переконав святковий

концерт у Кротенківському СБК «Весна. Жінка. Кохання», 

  

 до якого було залучено майже сімдесят учасників художньої самодіяльності з двохгодинною програмою. Зі словами  подяки та любові до жінки-матері зверталися зі сцени як діти молодшого віку, так і шанованого віку артисти.

   

Колорит концертних номерів

підняв настрій захоплених глядачів і слухачів,

  

 

які ледь розмістилися в актовій залі та фойє будинку культури, щоб долучитися до духовності, лірики і краси.

   

 

 

  

 

 

 

І за ці години відпочинку ми завдячуємо учням і вчителям

Кротенківського НВК (директор Н.І.Бражник),

 

 

                      працівникам сільської ради, нашим гостям 

вихованцям танцювального клубу «Акцент»

та їх керівникам Рагуліній Олені та Коліснику Юрію,

благодійникам: Олександру Ландарю, Івану Зезекало,

Андрію Володимировичу Щедрику.

    

Хочеться доземно вклонитися родинам Мулів, Сипко, Чуніс,Любивих, Бобирьових, Євтодієвих, Косенко, Гузенко, Барашиних, Зубенко, Іонових, Холодних, Дерунів, Давудових, Соляник, Педоренко, 

Руденко, Цимбалів, Окарів, Тарасенко,

  

Герасименко, Телепні, Білоусів, Васковців за подаровані години, дні, тижні особистого часу заради усмішок нашої громади.

  

 

Дорогі односельці! Вітаємо вас із приходом весни

на щедру українську землю і у ваші серця!

 

 

 6.03.2016рік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***

 

19 грудня вся Україна святкує день святого Миколая Чудотворця.

 Цей святитель міста Мір Лікійських, який жив у IV столітті, вшановується всім християнським світом, як заступник і покровитель всіх бідних, знедолених, несправедливо ображених, а також всіх подорожуючих.

 Майже в кожній українській оселі поруч з іконами Спасителя і Богородиці можна побачити і образ святого Миколая Чудотворця. 

Святим він став не одразу.

 Коли він жив на Землі як проста людина, то дуже любив допомагати людям. 

Ще коли він був маленьким хлопчиком, то допомагав своїм товаришам так, що вони не здогадувались, хто це їм допомагає.

А коли святий Миколай Чудотворець виріс, то працював у церкві, став архиєпископом і продовжував допомагати людям. Бідні вдови, безприданиці, хворі й інваліди знаходили перед порогом свого житла несподівані дари в той час, коли дуже потребували такої допомоги.

Миколай любив допомагати у справах просвіти, мистецтва і науки. Працьовиті студенти, наполегливі вчені отримували несподівану фінансову допомогу, коли вони опановували науку і намагалися винайти хороші речі для людей. Особливо Миколай любив знаходити дітей, які багато працювали, щоб опановувати навчання і різні вміння. А коли це були щирі чемні діти, тоді Миколай постійно піклувався, щоб з них виростали хороші люди і чудові професіонали.

 Коли ж прийшов кінець його земного життя і Миколай став перед Богом, то за добрі діла Бог визначив йому вічне духовне життя і спитав, в якому вигляді Миколай бажає приходити на Землю до людей. Миколай сказав, що він дуже хоче приходити в день свого народження (19 грудня), втілюючись в особи добрих чоловіків, з подарунками до дітей, які були щирими, чемними і з великим старанням опановували знання і вміння.

І сказав тоді Бог, що так і буде. І це так є, і так буде завжди.І наслідують  добрі люди Святого Миколая даруючи радість і віру в доброту.

Наша Кротенківська громада  теж знає і поважає традиції і звичаї цього свята, а все тому, що місцева влада з року в рік сама стає головним героєм для багатодітних  та малозабезпечених сімей, дітей інвалідів. У цоьму році "миколайчиками" було обдаровано близько 70 дітей.

Разом з священником Свято-Михайлівського  храму с.Петрівка  та СБК сільська рада 18 та 19 грудня  піснями, щирими вітаннями та добрим настроєм дарували радість не лише дітям, а й почесним жителям села,благодійникам, колегам, закладам освіти та торгівлі.

 

Сердечне спасибі нашим благодійникам, без допомоги яких, ми б не змогли зробити цей день таким чарівним і  святковим. Тож від душі дякуємо Крилошанському Тарасу Григоровичу, Сулименко Юрію Володимировичу, Шенько Ользі Олексіївні, Щербині Алісі Миколаївні, Почтенному Антону Романовичу, Подоляці Олександру Федоровичу, Сірда Володимиру Михайловичу,  Штофіль Тетяні Володимирівні, Чаюн Світлані Іванівні, Михайлик Сергію Васильовичу. 

Бажаємо їм міцного здоров’я, добробуту, простого людського щастя, злагоди в сім’ях, тепла і спокою в серцях. Нехай вас завжди оберігає Святий Миколай Чудотворець за вашу доброту і  турботу.

   

 Хочеться вірити в те, що  доброта святого Миколи Чудотворця вселить  в наші душі тепло і турботу, і наслідуючи святого ми теж будемо простягати руку помочі нужденним та хворим. Бо всім відомо, добро завжди перемагає зло і несе в серця спокій і мир.

Нехай Святий Миколай оберігає вас від усього злого!

***

  

 На днях у Кротенківському СБК пройшов  вечір-вшанування  нашої землячки, великої і знаменитої у всьому світі  художниці  Марії Бпашкирцевої

 

     

                    

           

 

 

 

            

 

 

 

 

 

 

***

 Час невблаганний. МІсяці за місяцями, роки за роками відпливають у небуття. тільки память і біль про ці страшні події назавжди  залишається з нами.

Мало  знайдеться не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій, як голодомор 1932 - 1933 років.

Голод - це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.

 

 

 

 

 

 

 

Ми закликаємо Вас  згадати у ваших молитвах, думках, у вашому християнському серці тих, хто страждав і помер під час селикого Голодомору -геноциду. Хай же пам’ять про всіх замучених голодомором згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу, терпіння і любов один до одного для зміцнення власної держави, на власній землі. 

***

День Гідності та Свободи

 свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої  революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). 

Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

 Кротенківський будинок культури

разом з Кротенківським НВК 

провели лінійку до Дня Гідності та

Свободи.

Час минає. Але події останніх місяців 2013 і початку 2014 років перетворилися  на справжню національну стихію, яка продовжує вирувати і нині. 

В ній передався найтонший подих душі нашого народу та пробудилася приспана роками національна свідомість людей.

Майдан став  символом боротьби,  символом утвердження прагнення до свободи, демократії та справедливості.

І за цю боротьбу заплачено страшну ціну: своє життя віддали кращі, ті хто стояв у перших рядах.

Молоді, сильні,  вони тільки починали жити. І на сьогоднішньому заході ми зібралися для того, щоб згадати ті події, щоб згадати і пом’янути Небесну Сотню, які мали не просто пряме відношення до цієї дати, а вкарбували її в нашу історію своїм життям.

Майдан…як багато  емоцій викликає це слово,і у кожного вони свої. 

  І це дуже добре, адже  саме страшне це байдужість. І ми з гордістю можемо заявити, що наша Полтавщина  не була байдужа до майдану і не стояла осторонь. 

 Ось кадри які  люб’язно нам представили люди, які були не просто очевидцями, а активними учасниками.

                            

Небайдужі полтавці та активісти розробили  ось такий макет стелли наших загиблих земляків.

Усі герої Небесної Сотні були простими людьми – не депутатами, не політиками, не начальниками. 

Це люди які не змогли  байдуже сидіти  біля телевізора і просто дивитися на те, що коїться на вулицях столиці.

Небесній Сотні шана й  молитви

За чисті душі, що злетіли в небо.

Їм шлях високий, Боже, освяти,

І в мирі, Господи, прийми до себе.

          

 

***

 

Рідна мова – чується теплий і  лагідний  голос неньки,

 яким вона будить мене вранці.

 Мелодійна, ніжна, материнська мова. Хіба можна її не знати, чи не любити?

Кротенківська сільська бібліотека разом з  будинком культури та Кротенківським НВК провели свято «Наша мова – пісня і в словах любов»

 

У світі налічується близько 3-х тисяч мов. І серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті – українська мова. Її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана світом.

У 1028 року у Парижі, на Міжнародному конкурсі мов, українська мова зайняла 3 місце( після французької та перської)

 Яких тільки гонінь не зазнала українська мова…

Про це можна прочитати в скорботному календарі  української мови

Ми українці вигодувані і випестувані материнською піснею, бабусиною казкою. Милозвучною, барвінковою, лагідною, щирою, солов’їною своєю мовою. Як приємно спілкуватися  українською.

А які цікаві українські жарти, небилиці, лічилки,  байки. Саме це і довели нам учні 4 класу  які брали участь у конкурсі на краще читання байки.

Цікаві, розумні та артистичні

Чаюн Євгеній з байкою «Петрушка та Часник»,

Сипко Максам та Полонський Іван  з байкою «Чижик та Голуб»,

 

 

байку «Лебідь, Рак та Щука» цікаво прочитала Тарасенко Поліна, Свердленко Карина, Купряков Вадим та Погрібна Кристина  в трьох зробили байку  «Зозуля і Півень». 

 

 

 Всі  учасники отримали солодкі призи,  а подарунок за перше місце отримав  Чаюн Євгеній.

Ми дуже вдячні класоводу Наталі Олександрівні та її учням за активну участь у конкурсі.

А також  Полєв Інні, Ягодці Тані та Подорожнюк Юлі за активну участь у проведенні свята.

 

 

 Нам в україні всім судилось жить,

В краю де кожна квітка голос має!

Тож українська мова хай звучить

Над цілим світом хай вона лунає! 

 

Мова – це показник нашої культури.

Тож плекаймо спільно наше рідне слово, полімо бур’яни, що засмічують його, учімося говорити так, щоб воно перетворювалося в справжню перлину.

 

                        

ДЕНЬ  СІЛ  КРОТЕНКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Літо…як же його всі чекають. Адже воно приносить з собою тепло,  духм’яні пахощі літніх квітів  і  прогріті сонячним промінням ранки, відпустки, канікули і багато яскравих свят. Ну, як тут не радіти і не веселитися. 
Влітку в Полтавському районі гуде, як у вулику – то громади святкують Дні села.
 Веселиться вода у Ворсклі,

Мерехтить на  луках веселка,

У серцях лунають пісні, 

Відбувається щось у Кротенках.

   Звичайно ж відбувається.  4 липня, у суботу, вся Кротенківська громада святкувала  День сіл Кротенківської сільської ради.

Наші села то велика і дружня родина! Вони красиві і квітучі, в них живуть хороші люди, які  люблять свій край, свої села, які усвідомлюють свою значимість для них, роблять їх кращими.  І саме про це у своєму привітанні наголосив головний ініціатор та організатор  свята сільський голова Андрій Щедрик. Він з гордістю та захопленням обдаровував сувенірами та квітами ювілярів, почесних жителів села  та шанованих громадою земляків.

  Багато  людей працює на благо нашої громади. Слова вдячності в свою адресу слухали колектив Кротенківського НВК,який  віддає свою любов нашим дітям; і працівники торгівлі, пошти, соціальні працівники, медики. Не забули і про колектив сільської ради  та комунальне підприємство "Кротенки".

Привітали нашу футбольну команду і побажали подальших успіхів, а активна молодь села подарувала їй нову форму. 

  

 Вітали і Кротенківський сільський будинок культури  з ювілеєм - 50-річчям.

Саме в клубних закладах і бібліотеках найближче до людей, незгасно світить промінь духовності. Саме ці джерела народжують і живлять ріку великого мистецтва.
У нашому селі бібліотека і будинок культури завжди працюють разом.
На їх не завжди помітній праці, на їхньому ентузіазмі і самовідданості тримається все культурне життя села.
  Але насамперед, хочеться привітати і вшанувати своєю любов’ю прекрасний колектив учасників художньої самодіяльності нашого сільського будинку культури, які протягом багатьох років прикрашають наші будні, роблячи з них свято. І нинішне свято не виняток. Наші ентузіасти,  не шкодуючи свого власного часу, підготували близько тридцяти цікавих професійних концертних номерів, серед яких - пісні у виконанні талановитого співака-земляка Михайла  Герасименка, соло улюблениць публіки  Надії Соляник  та  Ірини Косенко,  танцювальні колективи "Краплинка"  та "Для вас".
Ми вітаємо цих прекрасних людей, які своїми голосами та танцями, своїми творчими ідеями та нестримною жагою до прекрасного, створюють і підтримують на сцені чудовий, різнобарвний, небувалої краси і сили вінок Мистецтва.

 Як завжди, на святі було дуже багато гостей, веселощів, розваг для дітей.

 З найтеплішими словами вдячності звертаємося до постійних гостей - артистів із села Бричківка, які  вже давно стали невід’ємною  частинкою кожного  місцевого свята.

      

Неабиякий фурор у глядачів викликав виступ колективу під керівництвом Євгена Дудника  "Живі  барабани".  У  кожному  їхньому  номері  відчувається  велике працелюбство,  професіоналізм  та  любов  до  музики  і  публіки. 

 Багатий  кротенківський край  і на щедрих та небайдужих людей, які у важку та слушну хвилину знаходять можливості допомогти своїм односельцям. Тому, доземно хочеться вклонитися спонсорам та благодійникам нашого свята:  

                    Подоляці Олександру Федоровичу

Самдул  Сергію Володимировичу

Ландарю Олександру Андрійовичу

Авраменко  Валерію Івановичу

Покровському Олегу Васильовичу

та Віктору Даниленко

побажати їм здоров′я, успіхів,  доброго настрою і простого людського щастя.

 Від усього серця  говоримо спасибі Оргкомітету та колективу сільської ради  за допомогу та різносторонню підтримку. Щире спасибі тим   хто з любов’ю і старанністю обкошували траву та прибирали стадіон, хто  з ранку до вечора готував костюми артистам, безвідмовно і зі смаком збирали та оздоблювали сцену, вночі мудрували над сценарієм. І все це - заради відпочинку ближніх, заради посмішок простих пересічних односельчан.

Дуже  хочеться бачити щасливими і усміхненими наших людей, частіше відчувати присмак радості та задоволення  і просто дарувати невеличкі свята   для впевненості у кращому майбутньому. 

Всім хочемо побажати ще гучніших свят, теплоти в душі  та 

 мирного неба над головою .

 

 

до 9 травня

ЖИВИ І ПАМЯТАЙ


В дні травневі, мріями багаті,

Коли щастя хлюпає з пісень.

ми щороку зустрічаєм свято - 

Перемоги радісної день.

Перемога!    Тече ріка часу…  Виповнилося  вже 70 років з тої травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною - ціною крові і сліз.

    День Перемоги  назавжди залишиться символом героїчного минулого,  величі духу і братства народів,  істинним прикладом патріотизму для нащадків.

Рідіють ряди ветеранів, але не зникає з пам’яті людської, 
не йде у забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу. Можна по-різному ставитися до подій Великої Вітчизняної війни,  

                     по-різному її називати, але хіба можна забути про тих воїнів, 
хто віддав своє життя заради щастя інших? 
Пам'ять людська повинна жити і лишати прийдешнім поколінням ці сторінки історії. Саме тому кожного року  учні школи, односельці та гості  покладають  гірлянди та квіти до стелли в центрі нашого села.

Гордий стяг Перемоги історію людства змінив,

захистив мирне небо і  землю святу України.

Хай  онуки онуків цей подвиг Героїв-синів,

Визволителів славних, вшанують уклінно!

Вітали  і вшановували  наших  ветеранів учні школи, наша художня самодіяльність, діти, онуки  та гості свята.

На фото гості свята "Полтавські пісняри"

 

Разом з нами  святкували 70- ту річницю Моця Григорій Іванович, Койнаш  Андрій Іванович. На жаль,  Луцай Людмила Федорівна не змогла приїхати на наше свято, але ми її пам'ятаємо  і бажаємо здоров'я та довгих літ життя.

 Дуже хочеться, щоб у метушні  свого буття

ми не  забували покоління фронтовиків

і шанували їхні подвиги.

 

 

 

 

Так, як і подвиги нинішніх захисників вітчизни.

Адже минуло 70 років...і знову плач матерів, дружин, наречених...

Як прикро, що ми не можемо вберегти  мир;

як гірко, що сьогодні діди і прадіди знову переживають втрати, 

але тепер своїх синів, внуків, правнуків

 

 

Народу мир потрібен, як вода,

як хліб і сіль...і він його доб'ється.

ганьба і смерть тому, хто напада,

і вічна слава тим, хто не здається.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ми бажаємо всім миру,

чистого  і ясного неба над головою!

 

 

8 березня


Знову прийшла весна. Пригріває сонечко,уже  співають жайворонки - буде тепло. А значить, і в душах наших людей, знову, проснеться більше доброти розуміння один до одного та прийде в душі їхні любов.

А 7 березня  в Кротенквському СБК  всім присутнім жінкам дарували свою любов  в піснях та танцях  наша талановита художня самодіяльність,  наші діти та гості нашого свята.

Талановиті ведучі  дарували  дівчатам та жінкам чарівні  вірші  про весну, кохання  та красу. А мамам зачитували  чудові вірші вдячності  за їх любов та ласку.

Чудові постановки та хореографічні  композиції  талановитих кротенчанок радували глядачів і створювали гарний настрій.

                                                                          А діти дарували свої пісні та танці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Приємно дивитися на дітей, які з своєю щирістю і непідробною дитячою безпосередністю дарують всім свої емоції.

А від наших гостей з Бричківки емоції лилися через край, і задоволення від виступу маленьких та дорослих діток було надзвичайно великим.

 Як завжди, приємні і хвилюючі слова  привітання з святом, ми почули від нашого голови  Андрія Володимировича.

А  підтверджували його слова привітання піснями наш  Джумарт Давудов, Руслан Цвіркун, активний і всіма любимий учасник художньої самодіяльності Полтавського р-ну та  викладач 1-ї музшколи  Юрій Лимар.

Дуже вдячні всім  хто допомагав в проведенні свята: школі, учням, вчителям, батькам та нашій художній самодіяльності.

Особливу  подяку від громади, колективу Кротенківської сільської ради та  колективу Кротенківського СБК за  фінансову допомогу в організації свята  висловлюємо 

Зезекалу  Івану  Івановичу   та   Сінческулу Руслану Борисовичу

 

Всім бажаємо весняного  настрою, тепла в душі  і мирного неба над головою!

 

 

     

      

Всім бажаємо весняного  настрою, тепла в душі  і мирного неба над головою!

 

 

Свято ВОДОХРЕЩА

Ось і закінчуються Святки. Веселі, добрі, щирі, сповнені родинного тепла, жартів,  солодких подарунків та щирих привітань і любові.

А завершує їх  останнє велике свято,  з дуже глибокою традицією – Богоявлення , або Водохреща.  За біблійною розповіддю  Іоанн Хреститель на річці Йордан охрестив 33-річного Ісуса. З того моменту месія почав проповідувати між людьми.

  Напередодні свята встановлено піст . Цей день називається Надвечір’ям Богоявлення, Святим вечором. У пам'ять того, що Спаситель Своїм хрещенням освятив воду, в цей день освячується вода у храмі, а в саме свято – на річці чи в іншому місці, де беруть воду.  

Дуже цікаво це свято описане у етнографічному нарисі Олекси Воропая: «…ще за тиждень перед Водохрищами парубоча громада чи чоловіки  прорубували на річці ополонку, випилювали з льоду хрест, ставили його над ополонкою і обливали буряковим  квасом, щоб був червоним. Біля хреста будували престол, все це оздоблювали аркою з ялинових або соснових гілок. Ранком у церкві відбувається Богослужіння. Потім весь народ  іде процесією на річку до хреста.

 До річки на Водохреща ідуть усі: старі, молоді, діти. Кожен несе з собою пляшку  або глечик на воду. На річці біля хреста весь похід зупиняється і стає на льоду великим барвистим колом, що здалеку вимальовується на тлі білого снігового покривала. Після недовгої відправи священик  занурює в ополонку  хрест, а в цей час хор голосно співає : «Во Йордані крещаюся Тобі, Господи…». Коли воду освячено, люди підходять до ополонки і набирають у свій посуд води. Хто приїхав кіньми – набирають воду і напувають коней – «щоб хвороби не боялися і міцніші були».Після водосвяття  всі люди по вертаються до своїх хат»

  Майже, так, як в давнину  проходило Водохреща і у нас. Нажаль, погода не сприяла, щоб поставити хрест, але ополонка вдалася. Незважаючи на те, що це був робочий день, бажаючих освятити воду та скупатися в Ворсклі  зібралося багато.

Як завжди, обряд освячення води проводив отець Іван  із Свято-Михайлівського храму с. Петрівка, а «В Йордані хрестився…» у виконанні  церковного хору розліталося по всій окрузі, наповнюючи повітря, якоюсь, незвичайною ноткою.

 

    

Дуже хочеться вірити, що купання у річці та йорданська вода піде нашим людям тільки на користь, принесе в душі і серця радість, спокій.  Недарма  ж  йорданська  вода  вважається  «живою водою», про  яку  ми  так  багато  читали  в  казках.

Бажаємо всім  в цьому році любові, віри, надії, Божого благословення і  світла в душі!

Хай Вас всіх береже Господь!

 *********

 

Українська зима особливо багата на свята. І з поміж усіх свят  найсвітліше, осяяне Віфлеємською зорею – Різдво Господнє. Снігові кучугури зазирають у вікно, а в теплій домівці родина вже готується сісти до Святої вечері..

 

          Усі з нетерпінням чекають вечора. Діти щохвилі бігають до вікна чи на подвір’я виглядають: чи не зійшла вже вечірня зоря, що має сповістити всім людям про велике чудо – народження  Сина Божого!

          Перед самою вечерею господар запалює свічку, господиня і діти стають до молитви, оселя наповнюється урочистою святістю. Потім всі сідають за стіл  де стоїть 12 страв і обов’язково – кутя. Всі повинні мати добрий святковий настрій, щоб щасливо прожити цілий рік. Вранці усі йшли до церкви, щоб віддати шану новонародженому Христу. А потім починалася велика різдвяна гостина, колядки,вертеп.

8 січня в Кротенківському будинку культури теж була велика різдвяна гостина. Різдвяним вертепом  всіх вітали з Різдвом Христовим   діти недільної школи, яка діє при Храмі  Святого Архістратига Божого Михаїла  в с. Петрівка. Чудовим і захоплюючим дійством, талановиті діти, щирі, небайдужі батьки  та церковний хор Свято - Михайлівського храму подарували незабутнє враження  від  переказу біблійних подій та святковий настрій.

Всі хто був на святі отримали справжнє задоволення  і  відчули ту велику любов і тепло, яку випромінювали учасники вертепу. 

 

 

Велике свято – Різдво Христове,

 а коли чується колядка,

твоя душа  теж рветься разом з піснею  кудись у вись,

співає і просить у Бога тільки доброго.

Нова радість стала, яка не бувала:

Над вертепом звізда ясна світлом засіяла.

Ангели співають, славу й честь звіщають,

На небесі і на землі мир проповідають.

І ми теж співаймо, Христа прославляймо,

Із  Марії рожденного смиренно благаймо:

Даруй щастя й мирне небо великій родині,

Даруй літа щасливії нашій Україні!

**********

 "Іде   коза   рогата..."

Так повелося, що самі улюблені свята припадають на зиму. Може тому, що в цей час набагато менше роботи, і ми маємо час для спілкування і  святкування. І одне з найулюбленіших свят наших односельців – новорічне свято.

 Цей рік  веде до нас коза, тому й вечір був пов'язаний з цією цікавою тваринкою.

Ми шукали гідну господиню цього року, тому зробили кастинг кіз.

 

     І хто до нас тільки не прийшов: вредна коза-дереза, і коза-мурка, і коза-мама з  козенятами, і маленька кізочка,  

    

але всім запала в душу різдвяна коза з колядниками.

   

Вона і стала повноправною господинею нашого свята.

 

А яке ж свято без Діда Мороза та Снігурки, та до нас прийшла тільки Снігурка, а Дід , як завжди потрапив у якусь халепу.

    

На цей раз  він попав у  сіті Павучихи, яка  приспала його і  хотіла одружити на собі. Але господиня-коза зробила так, як порадила їй мольфарка – влаштувала веселе і гучне свято, де піснями і танцями гості все-таки розбудили Діда Мороза..

    

  

  

    

   

    

 

 

До Дня Святого Миколая

 Яким би холодним і непривітним здався б нам місяць грудень, якби в ньому не було  дня Святого Миколая!

Улюблене свято всіх дітей і дорослих припадає на 19-те число. Але діти з нетерпінням чекають не так дня, як ночі, бо саме в ніч з 18-го на 19-те грудня відбуваються  справжні дива: через комин, а може крізь стіни чи вікно , заходить у кожну домівку  найдобріший  з усіх святих отець Миколай, щоби чемним діткам покласти під подушку подарунок. Нечемним він, зазвичай, кладе посріблену різочку, але й вона дуже гарна. Пам’ятаю з дитинства це бентежне почуття, коли вночі, зовсім сонний, просунеш руку під подушку – і шукаєш, чи, бува, там чого не знайдеш. Скільки радості, коли Миколай уже приніс подарунок, хай хоч і невеликий.

Цього грудневого дня влаштовують святкові інсценізації, де  Св. Миколай виступає з  ангелами і Чортиком. Дуже  приємно, що і учні Кротенківського НВК не стояли осторонь і показали чудову виставу про Святого Миколая, і як треба вести себе діткам, щоб отримати подарунки, а не різочку. Учні 5-6 класів підготували чудове свято, а учні 1- 4 класів – пісні та вірші, щоб привітати  Святого Миколая. 

Про цей день пам’ятають, не лише діти, але й дорослі. Найголовніше – зробити дитині чи близькій людині  приємність, бодай невеличким дарунком. Діти пишуть  до Св. Миколая листи і в них розповідають, який саме подарунок хотіли б знайти під подушкою. Листи кладуть за вікно, або кидають у поштову скриньку.

  Не обминув Чудотворець і в цьому році дітей нашої громади. Завдяки місцевим підприємцям та отцю Івану з Свято-Михайлівського храму  с. Петрівка  дітки отримали чудові подарунки від Святого Миколая, який особисто  їх і вручав.

Впевненості в тому, що не дарма Миколай вітає діток вдома додала маленька дівчинка, яка (ще Миколай ледь переступив поріг)прибігла і  сказала: «Спасибі, Святий Миколай, що приніс мені ляльку.» В очах дитини світилася  непідробна  віра в святого Миколая і в те, що саме він  робить такі чудеса. Що може бути прекрасніше ніж очі дітей, які світяться щастям.

     

 

Веселого настою  дітям та дорослим  додавав і баранчик, який ходив разом із Святим Миколаєм.

 Святий Миколай  - не казковий персонаж. Він жив у III ст.,  народився в  Малій Азії і був єпископом. Завдяки великому милосердю, любові до людей, невтомній опіці над дітьми - сиротами і старими немічними людьми Святий Миколай став відомим у цілому світі. 

 Святого Миколая називають Чудотворцем,  бо допомагаючи людям він творив справжні чудеса  безкорисної любові  та милосердя. 

         Тож давайте брати приклад із Святого Миколая Чудотворця  і підв’язуватись на добрі діла, хороші вчинки, безкорисливу любов та  допомогу людям, які знаходяться поруч з нами. Даруймо один одному тепло, підтримку, щирість  почуттів і  віру в чудеса.

             Бо, хто Миколая любить, хто Миколаю служить, тому святий Миколай   на всякий час помагай. 

           Миру Вам всім,  добра і Божого благословення!

   

Тематичний концерт 

до 70-річчя від Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників

 « З Україною в серці !»

«Є у сонця небо синє,

І гніздечко у пташини,

А у кожної людини є матуся –Батьківщина,

Наша зветься –Україна!» - 

 такими словами  розпочали наш концерт учні першого класу. 

 

   Батьківщина – це те місце де людина народилася, де промовила перше слово, зробила перший крок. Знати свій рід, зберігати про нього пам'ять – це означає  любити свою Батьківщину. І метою нашого концерту було  - не дати забути ні дорослим, ні малим  роки Великої Вітчизняної війни.

Спогадами,  піснями, танцями, віршами показали як ми шануємо пам'ять про ті страшні  роки.

                         

Вшанували  хвилиною мовчання  тих,  хто не повернувся з війни, і тих, що вже покинули нас, переглянувши фотографії наших односельчан.   Ми вдячні  учням та вчителям нашої школи, нашій  художній самодіяльності і всім односельцям, які допомагали нам у проведенні концерту.

  

Тяжкий видався цей рік для нашої країни і  людей, але саме  в такий час загострюються всі почуття  і  переосмислюються життєві цінності. Багато чого було змінено і зроблено, а ще більше прийдеться зробити, щоб виростити гідне покоління нашим ветеранам, які визволяли нашу країну від німецько-фашистських загарбників. 

 Проходить час, ветеранів стає все менше. І  на серці чи то біль, чи то туга від того, що не виправдало наше покоління  їхніх  надій на мирне життя; ще більшою біллю віддає те, що наші ветерани  бачать зараз, як гинуть їхні  внуки і правнуки, і  хочеться сказати: «Пробачте нас ветерани, що ми – ваші нащадки, не змогли зберегти те, заради чого ви поклали свої життя   – мир».

 

   ДО ДНЯ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

       Здавна ведеться в світі, що кожна людина    повинна зростати в любові 
  та повазі до людей старшого покоління,  і  ми   повинні виховувати в дітях  особливе  ставлення до людей поважного  віку.
  Саме тому,кожного року, 1 жовтня,
в Кротенківському будинку культури
збираються люди поважного віку, щоб дати нам можливість висловити їм свої
шану й подяку за те, що вони у нас є;  попросити пробачення
 від імені усіх дітей та внуків за ті клопоти та переживання, які ми їм завдаємо.

Знаючи, як важко сидіти вдома і не мати змоги
 поспілкуватися з односельцями, друзями і знайомими, і
щоб якомога більше людей прийшли на зустріч, організатори
свята забезпечують транспорт, який забирає та відвозить людей додому.

Місцева художня самодіяльність та школярі обовязково готують для  гостей концерт.Після якого на них чекають столи з частуванням, пісні та танці під аккордеон та приємні спогади.

Для того щоб спогади були яскравішими і цікавішими ми  попросили у наших дідусів і бабусь цікаві фотографії

                              Переглядаючи  їх на проекторі до кожного проходили свої спогади, радісні і сумні моменти.

Хтось уже не з нами, хтось не зміг прийти на зустріч;
але як було приємно дивитися на старше покоління, які відчувають себе
не на свої роки, і в очах у них горить яскравий вогник молодості.
Була на нашому святі і іменинниця - Бура Ніна Миколаївна, яку ми привітали
з 65-річчям.

 Звичайно ж, завітали і гості - Микола Петрович Балабан.                     
 Ми дуже вдячні Миколі Петровичу, що знайшов час та не погордував
приїхати до нас, поспілкуватися, та привітати всіх зі святом.

Зустріч затягнулася до самого вечора, хтось пішов раніше,хтось зміг залишитися на довше.                                                                              
Але всіх проводжали з піснями та танцями, з веселим настроєм,
сподіваючись зустрітися в наступному році.
Коли пішов останній гість в серці залишилися дуже теплі і ніжні відчуття,
що по домівках розійшлися рідні і близькі тобі люди. Ми щиро надіємося,
що такі ж враження дідусі і бабусі понесли з собою додому.

Дорогі наші, люди поважного віку!

Не сумуйте, що роки ідуть.                     
  Озирніться - побачите:
  Поруч діти, онуки, і      друзі                              
                       Завжди посмішки вашої ждуть                                                                   Bсі дарують любов і тепло,                                                                                       І ніколи, ніхто і ніщо                                                                                                                                                                                                         Не розірве оту тонку нить,                                                    

                                       що від серця до серця лежить                                                                 

 


Ми бажаємо вам здоровя, добра,
 любові від рідних і мирного неба над головою!

 

          ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

 

       

                  Ми  всі  родом  з  дитинства  -  це чудова  країна,

                  Де  співає   безмежна   дитяча   душа,

                  Де  немає  ні  зла. Ні тривог,  ні обману, 

                  А  навколо  одне  лиш  -  добро  і   краса.

 

 Діти  –  це  саме  прекрасне  і  найдорожче  для  кожного  з  нас.

 Це все, заради чого ми живемо, працюємо, творимо і мріємо

    1  червня, День  захисту  дітей,  став особливим  і  для  учнів  та  вихованців  дитячого  садочка    Кротенківського  НВК,                               а  також  гостей   Бричківської   загальноосвітньої   школи.

 Саме цього дня великим музичним подарунком став для них приїзд  юних талантів  міської музичної школи № 2 ім. В.П.Шаповаленка . 

    Щирі привітання зі святом  та  теплі  побажання  пролунали із вуст голови Кротенківської сільськоїх ради  Андрія Володимировича.

 

 

 

 

 

 

 

 

Разом з педагогічним колективом учні  музичної школи перенесли  всіх присутніх у  чарівний світ музики та пісень.

Ніжні струни бандури та скрипки  проникали в найпотаємніші куточки  сердець глядачів,  викликаючи у них щире захоплення .          

   Грайливі  мелодії акордеона   і  баяна  зривали  в   залі  бурхливі  оплески,   а  класичні твори з фортепіано  заворожували своєю  чарівністю та віртуозністю.   

  Цікавим відкриттям для маленьких глядачів стало виконання сучасного                                         твісту на російських народних інструментах – балалайках.

   Завдяки  влучній концертній  програмі   та майстерності і професіоналізму                    виконавців  публіка  отримала величезне  задоволення  і духовну насолоду                              від спілкування з прекрасним. 

 

 

     Під враженням  від почутого та побаченого  у   місцевих дітей  виникло  бажання навчатися в  музичній школі,  щоб виявити свої власні таланти  та  дарувати радість іншим.

 Щирими  оплесками, посмішками та Подякою від Кротенківської  сільської ради, будинку культури та НВК  дякували   гостям за прекрасний концерт.    

 Приємним  сюрпризом   для  дітей з багатодітних сімей стали подарунки від  місцевого  підприємця  Подоляки Олександра Федоровича. 

  Також відповідно до затвердженої сесією Кротенківської сільської ради  програми « Турбота» з місцевого бюджету  виділені  кошти для допомоги  багатодітним родинам.

         Так хочеться  вам дати діти, 

         Чарівний  світ у  крапельці роси,

                                                                               І ваше ніжне серденько відкрити

                                                                               Для радості любові і краси

   Тож  давайте частіше дарувати нашим дітям   хвилини прекрасного  незвіданого  та радісного  світу  духовності, щоб  дитяча  любов сторицею повернулася до вас.

 

 

ДО ДНЯ МАТЕРІ

                                                        Її  усмішка незрівнянно світла,

така ласкава і така привітна

приносить в душу спокій і надію,

то посміхається моя Марія... мама Марія

    Ці слова з пісні можна  адресувати кожній матері, бо для кожного мама свята і єдина  в цілому світі.                                                                             Матінка, матусечка.... коли ми вимовляємо ці слова на душі стає тепло і затишно, в душу приходять спокій і надія.

 Друга  неділя  травня визначна -  святкуємо  День матері.  Не забули про це свято і в Кротенках, привітали всіх матерів зі святом, і гостей запросили.  Багато теплих слів матерям сказали сільський голова Андрій Володимирович   та Павлусь Василь Іванович.

    

Привітати зі святом всіх матерів до нас завітав всесвітньо відомий  гурт "Авен-Езер" з Рівненщини.  Прекрасним професійним співом вразили всіх  ці  прекрасні чоловіки, з   вуст  яких лилися чудові  пісні наповнюючи душу добром, любовю, радістю.  В піснях своїх оспівували любов, повагу до матері. Висвітлювали  основу життя - сімю і любов. Від їхніх щирих слів та співу, який зачіпав найпотаємніші куточки душі,  надовго залишаться добрі та приємні спогади. Надіємося, що ця зустріч була не останьою.                         

Ми бажаємо всім мамам бути здоровими і щасливими. Терпіння Вам, мудрості,  довголіття, натхнення, любові, поваги, допомоги та розуміння  від дітей.

Якби зібрати всі слова земні,

Ми б вибрали прості і невисокі.

Щоб ваші дні трояндами цвіли,

Щоб не були в житті ви одинокі.

Хай не спішать літа на ваш поріг,

Хай повсякчас здоровя прибуває

Ми ніжно любим Вас

і від душі всього найкращого бажаєм! 

 

                                                                 ДО 9 ТРАВНЯ

 Перемога! Тече ріка часу… 

Рідіють ряди ветеранів, але не зникає з пам’яті людської, 
не йде у забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу. 
Можна по-різному ставитися до подій Великої Вітчизняної війни,
по-різному її називати, але хіба можна забути про тих воїнів, 
хто віддав своє життя заради щастя інших? 
Пам’ять людська повинна жити і лишати прйдешнім поколінням ці 
сторінки історії.

 Сьогоднішній день у Кротенках був сонячний і сповнений теплом людей,
  які прийшли вшанувати память тих хто не   повернувся з війни, привітати
  і подякувати ветеранам, яких залишилося  зовсім небагато.  Розпочалося все молебнем за загиблими, який правив о.Іван із Свято-Михайлівського храму  с.Петрівка з церковним хором,
наповнивши повітря тихим співом і ароматом ладану, які принесли в 
душу спокій і віру в краще майбутнє.

На урочистий мітинг,який проходив біля стелли "Скорботна мати",
завітав Олексій Михайлович Ландарь,
привітав усіх зі святом і вручив подарунки ветеранам.

Щиро  висловлювали свої найкращі побажання і вітання 
зі святом односельцям наш ветеран Григорій Іванович Моца, 
сільський голова Андрій Володимирович 
та почесний гість Микола Михайлович Кальченко.
    Було і покладання гірлянд та квітів до памятника,
 вдячність та виступи школярів, і приємна атмосфера дружнього спілкування односельців. 

 

   По закінченню мітингу всі присутні перейшли до сільського будинку культури де відбувся святковий концерті де всі отримали позитивний заряд емоцій і щиру любов та побажання всього найкращого від нашої художньої самодіяльності.По закінченні концерту всіх гостей частували кашею.

  

  

   

Хочеться зібрати всі квіти землі і покласти          
їх до ніг ветеранів і подякувати за той подвиг, 
який дав надію на мирне життя та на світле майбутнє.
Нехай же білим голубом лине у вись глибока сердечна вдячність тим,
хто дарував нам щастя відчути мирний,
щасливий весняний подих Перемоги.
З святом усіх нас!
 

 

 

 

 

     ДО 8 БЕРЕЗНЯ

 Забіліли верби котиками, засвистіли шпаки, по – весняному пригріває сонечко, здавалося б все звичне і просте – прийшла весна.

А серце наповнюється такою радістю, такою силою і жагою до життя, що здається можеш перевернути світ. Хочеться лягти на зелену траву, розкинути руки, дивитися на голубе небо і вдихати аромати весни. Хочеться обійняти всю землю і дарувати всім тепло і доброту сердечну, творити, мріяти, кохати.

В такій романтичній і по весняному теплій атмосфері пройшов і наш концерт до 8-го березня.

Як завжди, всіх жінок із святом привітав Андрій Володимирович, бажаючи їм кохання, весняного настрою і здійснення всіх мрій.

Ведучі, якими були троє молодих юнаків, не переставали весь вечір вітати жінок, дівчат, матусь ніжними, сповненими теплоти, віршованими рядками.

Свою любов, щирі почуття, найкращі побажання в піснях і танцях висловлювали учасники нашої художньої самодіяльності та гості. Тут була і жагуча Кармен, і гнучка дівчина зі сходу, і запальна пара з Руновщини, і романтичний юнак, який зачарував місцевих дівчат і харизматичний Джумарт.

Звичайно ж наші найменші учасники, які завжди своєю непідробною дитячою щирістю зігрівають наші серця.

Єдине ціле – жінка і Весна!
Найдосконаліше творіння світу!
Коли й меча торкається вона –
Крізь меч сталевий проростають квіти!
Тож, дорогі жінки, бажаємо вам, щоб ви завжди були такими ж чарівними, прекрасними.
Даруйте світу і людям навколо своє тепло, доброту і любов.
Любові вам! Добра! Мирного неба!

 

До 200  річчя  Т.Г.Шевченка

  27 лютого 2014 року  був проведений захід до вшанування памяті  Тараса Григоровича Шевченка

Щовесни,коли тануть сніги 

 І на рясті просяє веселка, 

повні сил і живої снаги,

Ми вшановуємо Шевченка

 

Немає такої людини, яка б не знала чи не чула  ім’я Тараса Григоровича  Шевченка.  

Всього 47 прожив  Шевченко. 24 з них був кріпаком,  10 в засланні, і тільки 13 на волі. 

Він був сином мужика, а став володарем в царстві духа,

 він був самоуком, а вказав нові, світлі шляхи професорам і ученим.

 Тяжка доля не змогла перетворити  в іржу  золото його душі,

 стерти його  любов до людей.  

 Кротенківська  сільська бібліотека  та  будинок культури разом з учнями  Кротенківського НВК  провели  захід  приурочений   вшануванню памяті Тараса  Григоровича Шевченка. Учні школи були  ведучими ,

 брали участь в постановках  та читали вірші  Т.Г.Шевченка та поезію про нього. 

 Учні школи дуже добре підготувалися, вірші читали дуже добре, передаючи слухачам всі думки поета та його преживання.

 

 

 В конкурсі на краще читання вірша виграв учень 7 класу Владлен Топалов.

 
Виконували пісні на слова шевченка та про Шевченка.  Вшановували память Шевченка  другим гімном України "Реве та стогне Дніпр широкий".  Захід пройшов у теплій атмосфері, всі учасники і глядачі залишилися дуже задоволені.

    

              

 

 

 

 

 

 

Та прийдуть до тебе три празники в гості

Та прийдуть до тебе три празники в гості:
Що перший же празник – святеє Рожество,
Що другий же празник – святого Василя,
Що третій же празник – свято Водохреща…

 Це повторюється щороку. Та щоразу зачіпає у серці якусь нову струну. І звучить вона в унісон із тими колядками та щедрівками, з якими приходять у нашу оселю гурти колядників і щедрувальників. І щоразу  дивуємося, який же невичерпно багатий наш народ на творчість, на пісню, вигадку, душевне тепло, на неповторність!

А що перший празник – то Різдво  Христове – зішле тобі втіху.

Різдво Христове одне з найвеличніших празників святкового календаря, яким власне започатковується рік. В  Кротенках воно пройшло в атмосфері теплих святкових зустрічей,  і  мелодія огортала  теплом і надією, бо  ж "нова радість стала, яка не бувала"!

А що другий празник – Василя Святого – зішле тобі щастя.

Саме з побажанням щастя, здоров’я, достатку, душевного тепла та надії на краще пройшлася з щедрівниками  коза та привітала всю Кротенківську громаду. Бо де коза ступає – там щастя буває, а де коза ходить там добро родить, де коза рогом – там жито стогом. То ж бути щастю у нас в наступному році!

А що третій празник – Свято Водохреща – зішле нам всім долю.

За давньою традицією, освячення води відбувалося просто неба, на берегах річок, озер, струмків. Нажаль, не було з чого вирубувати в цьому році хрест, але це аж ніяк не зіпсувало настрій односельчанам. З задоволенням вони приймали участь як у освяченні води, так і у  купанні в річці.

Ось так весело пройшли три свята  у Кротенківській громаді. З щедрівками, колядками та козою. Із добрими побажаннями та приємними зустрічами. Хочеться всіх жителів Полтавщини привітати з святами і побажати:
Сійся-родися жито-пшениця і всяка пашниця 
У полі – снопами, на столі пирогами, 
В домі – добрими ділами, 
На щастя, на здоров’я, на новий рік, 
Щоб жилося краще, ніж торік!

 2013 рік.