СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ

 

КРОТЕНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Полтавського району

Полтавської області

(Перша сесія  сьомого  скликання)

   Р І Ш Е Н Н Я

12 листопада   2015  року                                                                   с.Кротенки                            

Про обрання лічильної комісії для

встановлення результатів  таємного

голосування.

Відповідно до п.14  ст.46, п.3 ст.59 Закону України «Про місцеве  самоврядування в Україні»,  сесія Кротенківської сільської ради

в и р і ш и л а:

Обрати лічильну комісію для встановлення результатів  таємного голосування  з виборів секретаря Кротенківської сільської ради в кількості – 3 депутатів сільської ради у складі:

- Муль Світлана Василівна;

- Явір Ганна Тимофіївна;

- Барашина Валентина Володимирівна.

 

Сільський голова                                                         А.В.Щедрик

                           

КРОТЕНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Полтавського району

Полтавської області

(Перша сесія  сьомого  скликання)

     Р І Ш Е Н Н Я

12 листопада   2015  року                                                                    с.Кротенки

Про обрання секретаря

Кротенківської сільської ради.

Розглянувши пропозицію сільського голови щодо кандидатури  Черниш Лілії Борисівни  на посаду секретаря сільської ради та  заслухавши повідомлення лічильної комісії сільської ради про результати таємного голосування з виборів секретаря сільської ради відповідно до пункту 4 частини першої статті 26, частини першої статті 50 та частини третьої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада 

в и р і ш и л а:

1.Затвердити протокол № 2 засідання лічильної комісії сільської ради про результати таємного голосування з виборів секретаря Кротенківської сільської ради.

2.Обрати секретарем Кротенківської  сільської ради депутата від виборчого округу № 9 - Черниш Лілію Борисівну.

3.Присвоїти  секретарю Кротенківської сільської ради – Черниш Лілії Борисівні  дев’ятий  ранг посадової особи місцевого самоврядування, 5 категорія.

4.Встановити секретарю Кротенківської сільської ради – Черниш Лілії Борисівні  з 12.11.2015 року  на період скликання  ради  наступні надбавки,  доплати:

-Доплата за 9-й ранг посадової особи місцевого самоврядування в розмірі – 90  гривень;

-Надбавку за вислугу років в розмірі 20%  від посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг. 

5.Секретарю Кротенківської сільської ради внести відповідні записи до трудової книжки.

 

Сільський голова                                                                   А.В.Щедрик

 

КРОТЕНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Полтавського району

Полтавської області

(Перша сесія  сьомого  скликання)

     Р І Ш Е Н Н Я

12 листопада   2015  року                                                                   с.Кротенки                     

Про  здійснення секретарем 

сільської ради повноважень

секретаря виконавчого комітету

Кротенківської сільської ради.

 

          Відповідно до  п.4  ст.50 Закону України  „Про місцеве самоврядування в Україні”,   сесія  сільської ради  

в и р і ш и л а:

           Доручити секретарю сільської ради – Черниш Лілії Борисівні здійснювати  повноваження секретаря виконавчого комітету Кротенківської сільської ради.

 

Сільський голова                                                                       А.В.Щедрик

 

КРОТЕНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Полтавського району

Полтавської області

(Перша сесія  сьомого  скликання)

     Р І Ш Е Н Н Я

12 листопада   2015  року                                                                с.Кротенки                              

Про підсумки виборів та визнання

повноваження депутатів Кротенківської сільської ради.

             Заслухавши інформацію   Кротенківської  сільської виборчої комісії  про підсумки виборів,  визнання повноважень та реєстрацію депутатів Кротенківської сільської ради та  Кротенківського сільського голови, на підставі ст.49,46 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сесія сільської ради

вирішила:

1. Взяти до уваги інформацію  Кротенківської сільської виборчої

комісії   та визнати повноваження   депутатів Кротенківської сільської ради  обраних  25  жовтня  2015 року.

 

Сільський  голова                                                                                                А.В.Щедрик

 

КРОТЕНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Полтавського району

Полтавської області

(Перша сесія  сьомого  скликання)

     Р І Ш Е Н Н Я

12 листопада   2015  року                                                                     с.Кротенки   

    Про утворення виконавчого комітету

сільської ради.

           У відповідності до ст. 51 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сесія сільської ради 

в и р і ш и л а:

      1. Утворити виконавчий комітет сільської ради в кількості семи чоловік:

- Щедрик Андрій Володимирович – голова виконкому;

- Черниш Лілія Борисівна – секретар виконкому;

- Рудь Микола Тимофійович –член виконкому;

- Зленко Світлана Олександрівна – член виконкому;

- Крилошанська Тетяна Михайлівна – член виконкому ; 

- Грищенко Наталія Володимирівна – член виконкому;

- Толстих Олена Григорівна – член виконкому.

 

Сільський голова                                                           А.В.Щедрик

 

КРОТЕНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Полтавського району

Полтавської області

(Перша сесія  сьомого  скликання)

     Р І Ш Е Н Н Я

12 листопада   2015  року                                                                     с.Кротенки       

Про утворення  комісії з питань 

планування бюджету та фінансів.

             У відповідності до ст.47  Закону  України „Про місцеве самоврядування в Україні” сесія сільської ради

в и р і ш и л а:

 

         1. Утворити комісію з питань планування бюджету і фінансів в складі  4-х чоловік.  

1.Муль Світлана Василівна - голова комісії;                              

2.Барашина Валентина Володимирівна;

3.Бражник Надія Іванівна;     

4.Іонова Наталія Федорівна;

 

Сільський голова                                                                        А.В.Щедрик

 

КРОТЕНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Полтавського району

Полтавської області

(Перша сесія  сьомого  скликання)

     Р І Ш Е Н Н Я

12 листопада   2015  року                                                                     с.Кротенки   

Про утворення  агропромислової

комісії,  соціального розвитку 

та будівництва села.

           У відповідності до ст. 47 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сесія сільської ради

в и р і ш и л а:

        Утворити  агропромислову комісію, соціального розвитку та будівництва села в складі 4  чоловік:

1.Чаюн Світлана Іванівна  - Голова комісії;

2.Верхола Олена Миколаївна;

3.Окара Світлана Михайлівна;

4.Зінич Марина Григорівна.

 

Сільський голова                                                         А.В.Щедрик

 

КРОТЕНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Полтавського району

Полтавської області

(Перша сесія  сьомого  скликання)

     Р І Ш Е Н Н Я

12 листопада   2015  року                                                                     с.Кротенки   

  Про утворення  комісії по вирішенню

земельних спорів та  здійсненню контролю

за використанням та охороною земель.

             Керуючись ст.47, ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, пункт 2, статті 158, 189 Земельного Кодексу України сесія сільської ради

в и р і ш и л а:

      Утворити комісію по вирішенню земельних спорів та здійсненню контролю за використанням та охороною земель в складі 5-и  чоловік:

1.Верещака Григорій Михайлович - голова комісії; 

2.Гуменюк Людмила Леонідівна;

3.Явір Ганна Тимофіївна;

4.Дімітрова Людмила Яківна;

5.Полторацька Світлана Іванівна;

 

Сільський голова                                                              А.В.Щедрик

 

КРОТЕНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Полтавського району

Полтавської області

(Перша сесія  сьомого  скликання)

     Р І Ш Е Н Н Я

12 листопада   2015  року                                                                     с.Кротенки      

Про утворення при виконавчому

комітеті сільської ради опікунської

ради.

             У відповідності до ст.48 Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні” сесія сільської ради

в и р і ш и л а:

        Утворити при виконавчому комітеті сільської ради опікунську раду в складі 5  чоловік:

1.Фетисова Алла Григорівна;

2.Гринько Ганна Іванівна;

3.Муль Ірина Василівна;

4.Ольшанська Ольга Валентинівна;

5.Гагін Тетяна Іванівна.

 

 

Сільський голова                                                                   А.В.Щедрик

 

КРОТЕНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Полтавського району

Полтавської області

(Перша сесія  сьомого  скликання)

     Р І Ш Е Н Н Я

12 листопада   2015  року                                                                     с.Кротенки   

Про  утворення при виконавчому 

комітеті сільської ради 

адміністративної комісії.

       У відповідності ст. 48 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сесія сільської ради

в и р і ш и л а:

       Утворити при виконавчому комітеті сільської ради адміністративну комісію у складі  7 чоловік:

1.Корчагіна Алла Петрівна;

2.Бабенко Наталія Миколаївна;

3.Бражник Надія Іванівна;                 

4.Лисогора Алла Віталіївна;

5.Окара Олександр Михайлович;

6.Пуха Любов Володимирівна;

7.Дядечко Іван Олександрович.

 

Сільський голова                                                                      А.В.Щедрик

 

КРОТЕНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Полтавського району

Полтавської області

(Перша сесія  сьомого  скликання)

     Р І Ш Е Н Н Я

12 листопада   2015  року                                                                   с.Кротенки                      

Про затвердження змін до штатного розпису

Комунального Підприємства «Кротенки»

Кротенківської сільської ради

Полтавського району Полтавської області.

 

           Керуючись статтею 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, рішенням сьомої сесії Кротенківської сільської ради від 30.06.2011 року «Про створення Комунального Підприємства», рішенням восьмої сесії Кротенківськоїсільської ради 6-го скликання від 09.09.2011 року «Про затвердження штатного розпису Комунальному Підприємству «Кротенки»»  сесія Кротенківської  сільської ради 

в и р і ш и л а:

1.Затвердити зміни до штатного розпису  Комунального Підприємства «Кротенки»  Кротенківської сільської ради Полтавського району Полтавської області згідно додатку № 1.

 

2.Директору  Комунального Підприємства «Кротенки» Кротенківської сільської ради  Полтавського району  Полтавської області з 15.01.2016 року  виплати проводити  відповідно до затвердженого  штатного  розпису.

 

 

Сільський голова                                                                                 А.В.Щедрик                

 КРОТЕНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Полтавського району

Полтавської області

(Перша сесія  сьомого  скликання) 

     Р І Ш Е Н Н Я 

12 листопада   2015  року                                                                    с.Кротенки                              

Про підсумки виборів та визнання повноважень

Кротенківського сільського голови.

             Заслухавши  та обговоривши інформацію  Кротенківської  сільської виборчої комісії  про підсумки виборів,  визнання повноважень та реєстрацію депутатів Кротенківської сільської ради та  Кротенківського сільського голови, на підставі п.1 ст.42, 46 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сесія сільської ради

вирішила:

1. Взяти до уваги інформацію  Кротенківської сільської виборчої комісії   та визнати повноваження   сільського голови  Кротенківської сільської ради – Щедрика   Андрія Володимировича, обраного 25  жовтня  2015 року.

2.Присвоїти сільському голові –  Щедрику Андрію Володимировичу

 7-й ранг посадової особи місцевого самоврядування  4 категорія.

3.Встановити сільському голові – Щедрику Андрію Володимировичу з 12.11.2015 року  на період скликання  ради  наступні надбавки,  доплати:

-Доплата за 7-й ранг посадової особи місцевого самоврядування в розмірі – 110  гривень;

-Надбавку за вислугу років в розмірі 15%  від посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг. 

4.Головному бухгалтеру сільської ради – Барашиній В.В. проводити виплати відповідно  до затвердженого посадового окладу,  надбавки та доплати за ранг. 

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря та головного бухгалтера сільської ради.

 

 

Сільський голова                                                                                  А.В.Щедрик

 

*****

(Сорок п’ята сесія  шостого  скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

14  липня   2015  року                                                                                     с.Кротенки 

 

Про встановлення податку на майно в частині

плати за землю на території Кротенківської 

сільської ради в 2016 році. 

 

     Керуючись пунктами 24,28,35 ст. 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтями 12,206 Земельного Кодексу України, статтями 269-271,273-274, 277, 281-289  Податкового  кодексу України  із змінами та доповненнями , сесія сільської ради 

вирішила:

1.Встановити на території Кротенківської сільської ради податок на майно в частині плати за землю. 

2.Затвердити « Положення про плату за землю  на території  Кротенківської сільської ради»  згідно з додатком № 1 до цього    рішення.

3.Встановити  ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на території Кротенківської сільської ради відповідно до  «Положення про плату за землю  на території Кротенківської сільської ради».

4.Оприлюднити  дане рішення в друкованих засобах масової інформації та на офіційному інтернет - сайті Кротенківської сільської ради.

5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на  комісію по вирішенню земельних спорів та здійснення контролю за використанням та охороною земель при  Кротенківській сільській раді.

 

   

Сільський голова:                                                                              А.В.Щедрик

 

                                                                     Додаток № 1

до рішення сорок п’ятої  сесії  Кротенківської сільської ради

шостого скликання  від 14 липня  2015 року

Положення 

про плату за землю на території  

 Кротенківської   сільської ради 

 

Згідно п. 1 статті 284 Податкового кодексу України :

    Кротенківська сільська рада  встановлює ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на території Кротенківської сільської ради.     

    Кротенківська сільська рада  до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення Кротенківської сільської ради щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.

    Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.

1. Платники земельного податку

1.1 Платниками податку є:

1.1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

1.1.2. землекористувачі.

1.2. Особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового Кодексу України.

2. Об'єкти оподаткування земельним податком

2.1. Об'єктами оподаткування є:

2.1.1. земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

2.1.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності.

3. База оподаткування земельним податком

3.1. Базою оподаткування є:

3.1.1. нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого статтею 289 Податкового кодексу України;

3.1.2. площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

3.2. Рішення щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється Кротенківською сільською радою до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовується не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом. 

4. Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження) земельним податком

4.1. Податок за лісові землі справляється як складова рентної плати, що визначається податковим законодавством.

4.2. Ставки податку за один гектар нелісових земель, які надані у встановленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства, встановлюються відповідно до пунктів 5 та 6  цього Положення. 

5. Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження).

5.1. Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1  відсотку від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у пункті 5.2 цього Положення.

5.2. Ставка податку за земельні ділянки:

 

підпункт

 

Функціональне використання земельної ділянки

Ставка податку у відсотках від грошової оцінки землі

5.2.1.

що перебувають у постійному користуванні юридичних осіб  державної та комунальної форми власності, коло яких визначено  ст. 92 Земельного кодексу України

0,1

5.2.2.

які перебувають у постійному  користуванні юридичних осіб (крім державної та комунальної форми власності),

3

за винятком сільськогосподарських угідь (1%)

5.2.3.

державної та комунальної власності, що знаходяться у користуванні юридичних осіб, право користування якими в установленому законом порядку не оформлене(Дія цього підпункту не поширюється у випадках звільнення земельних ділянок від оподаткування або наявності пільг щодо сплати земельного податку)  

3

за винятком сільськогосподарських угідь (1%)

5.2.4.

зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб

0,05

5.2.5.

для сільськогосподарських угідь

(для ведення особистого селянського господарства по вартості -  ріллі) 

0,8

5.2.6.

комерційного призначення

1,5

5.2.7.

для ведення: садівництва, колективного садівництва, індивідуального садівництва

1

 (багаторічних насаджень)

5.2.8.

на територіях та об'єктах природоохоронного, оздоровчого та рекреаційного призначення, використання яких не пов'язано з функціональним призначенням цих територій та об'єктів

3

5.2.9.

на територіях та об'єктах історико-культурного призначення, використання яких не пов'язано з функціональним призначенням цих територій та об'єктів, справляється із застосуванням таких коефіцієнтів:

- міжнародного значення – 7,5;

- загальнодержавного значення – 3,75

- місцевого значення – 1,5

1

5.2.10.

органів державної влади та органів місцевого самоврядування

0,01

5.2.11.

дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форм власності і джерел фінансування, закладів культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету

0,01

5.2.12.

для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку

0,01

5.2.13.

надані для розміщення об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії

0,25

 6. Ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, норматину грошову оцінку яких не проведено

6.1. Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами  населених пунктів, встановлюється у розмірі 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Полтавській області,  а для  сільськогосподарських угідь у розмірі 1 відсотку  від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

7. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

7.1. Від сплати податку звільняються:

7.1.1. інваліди першої і другої групи;

7.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

7.1.3. пенсіонери (за віком);

7.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

7.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

7.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 6.1 цього розділу, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

7.2.1. для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

7.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара;

7.2.3. для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

7.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

7.2.5. для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

7.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

8. Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб

8.1 Від сплати податку звільняються:

8.1.1. санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

8.1.2. громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

У разі порушення вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов'язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством;

8.1.3. бази олімпійської та паралімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України;

8.1.4. органи державної влади та органи місцевого самоврядування, установи та організації, які повністю утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів;

8.1.5.  дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

8.1.6. заповідники, у тому числі історико – культурні, національні природні парки, заказники (крім мисливських), парки державної та комунальної власності.

9. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком

9.1. Не сплачується податок за:

9.1.1. сільськогосподарські угіддя зон радіоактивно забруднених територій, визначених відповідно до закону такими, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (зон відчуження, безумовного (обов'язкового) відселення, гарантованого добровільного відселення і посиленого радіоекологічного контролю), і хімічно забруднених сільськогосподарських угідь, на які запроваджено обмеження щодо ведення сільського господарства;

9.1.2. землі сільськогосподарських угідь, що перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння;

9.1.3. земельні ділянки державних сортовипробувальних станцій і сортодільниць, які використовуються для випробування сортів сільськогосподарських культур;

9.1.4. землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування - землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:

а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;

б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;

9.1.5. земельні ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень;

9.1.6. земельні ділянки кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв;

9.1.7. земельні ділянки, на яких розташовані дипломатичні представництва, які відповідно до міжнародних договорів (угод), згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, користуються приміщеннями та прилеглими до них земельними ділянками на безоплатній основі;

9.1.8. земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

10. Особливості оподаткування платою за землю

10.1. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.

10.2. Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

11. Податковий період для плати за землю

11.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

11.2. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

 12. Порядок обчислення плати за землю

12.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

12.2. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

12.3. Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

12.4. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

У разі зміни протягом року об'єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

12.5. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 Податкового кодексу України.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

12.6. За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

1) у рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

2) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

3) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

12.7. Юридична особа зменшує податкові зобов'язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до пункту 7.1 цього Положення за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.

Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов'язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

13. Строк сплати плати за землю

13.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

13.2. Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.

13.3. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

13.4. Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

13.5. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

    Фізичними особами у сільській та селищній місцевоті земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про приймання податкових платежів. Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України. 

13.6. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

13.7. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

13.8. Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

14. Орендна плата

14.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

     Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

     Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

14.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

14.3. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

14.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

14.5.  Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

14.5.1. не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;

14.5.2. не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Примітка:

а) При здачі орендарем в оренду приміщень орендна плата за частку земельної ділянки, яка відповідає частці приміщення, нараховується відповідно до функціонального призначення зданого в оренду приміщення.

б) Орендна плата за частки земельних ділянок, наданими у спільне користування, нараховується відповідно до функціонального використання земельної ділянки, визначеного для кожного з землекористувачів.

в) При наданні в оренду суб’єктам підприємницької діяльності нежитлових приміщень, що знаходяться в комунальній власності, до визначення часток в будинковолодіннях та загальних площ прибудинкових територій, вважати, що площа земельної ділянки відповідає площі орендованого приміщення або площі забудови. Розпорядчий документ про надання в оренду нежитлових приміщень, що знаходяться в комунальній власності, є підставою для укладання договору оренди землі під цими приміщеннями.

14.6. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

14.7. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджету застосовується відповідно до вимог пунктів  12 – 13 цього Положення.

15. Індексація нормативної грошової оцінки земель

15.1. для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

    Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок. 

15.2. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:

Кі = І:100,

    де І – індекс споживчих цін за попередній рік.

    У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 100 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 100.

    Коєфіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. 

15.3. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин,  не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, і власників емлі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель. 

 

Сільський голова:                                    _____________                 А.В.Щедрик 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

  

14 липня 2015 року                                                                             с. Кротенки  

 

Про  встановлення ставок 

туристичного збору

      Керуючись п.24 ст.26, ст.69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 268 Податкового кодексу України, сесія Кротенківської сільської ради 

в и р і ш и л а:

1. Затвердити Положення про порядок обчислення та сплати туристичного збору на території Кротенківської сільської ради (додається).

2.Затвердити на 2016 рік ставку туристичного збору у розмірі 1%  від вартості усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених п.4 «Положення про порядок обчислення та сплати туристичного збору на території Кротенківської сільської ради» за вирахуванням податку на додану вартість.

3. Секретарю сільської ради оприлюднити дане рішення на офіційному інтернет-сайті Кротенківської сільської ради.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради  з питань планування бюджету та фінансів. 

Сільський голова                                                       А.В.Щедрик

 

 

     З А Т В Е Р Д Ж Е Н О:       

                                                                           рішення сорок п’ятої  сесії 

 шостого скликання Кротенківської 

сільської  ради від 14.07.2015 року

           

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок обчислення та сплати туристичного збору на території Кротенківської сільської ради.

 

1.ЗАГАЛЬНІ  ПОЛОЖЕННЯ.

Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету. Туристичний збір  встановлюється на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Податкового Кодексу України  (ст. 268 Розділ ХII).

2.ПЛАТНИКИ  ЗБОРУ

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію  Кротенківської сільської ради  та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму на території Кротенківської сільської ради;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до  лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально–профілактичні, із культурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

3. СТАВКА  ТА  БАЗА СПРАВЛЯННЯ  ЗБОРУ

Ставка встановлюється у розмірі 1% до бази справляння збору.

Базою справляння є вартість всього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених п.4 даного положення за вирахуванням податку на додану вартість.

До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

4.ПОДАТКОВІ АГЕНТИ

Податковими агентами зі сплати туристичного збору є:

а) адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та інші заклади готельного типу.

б) квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичні особи або фізичні особи-підприємці, які уповноважуються  сільською  радою справляти збір на умовах договору.

5.ОСОБЛИВОСТІ СПРАВЛЯННЯ ЗБОРУ

Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

6. ПОРЯДОК  СПЛАТИ  ЗБОРУ

Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у  визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів .

Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органи державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу.

        Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Відповідальність за правильність обчислення, повноту утримання, своєчасність перерахування туристичного збору до бюджету покладається на: 

а) адміністрацію готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та інших закладів готельного типу, санаторно-курортних закладів;

б) квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців, які уповноважуються сільською  радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

8.КОНТРОЛЬ

Контроль за правильністю нарахування, повнотою та своєчасністю сплати туристичного збору  здійснює Полтавська ОДПІ ГУ МІНДОХОДІВ у Полтавській області.

 

Сільський голова                                                                       А.В.Щедрик

 

 

Р І Ш Е Н Н Я 

                                                                                   

 14 липня 2015 року                                                                           с. Кротенки 

 

Про   встановлення  ставки  акцизного

податку з реалізації суб’єктами

господарювання роздрібної торгівлі

підакцизних товарів

            Керуючись п.24 ст.26, ст.69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про внесення до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014р. №71-VIII, сесія Кротенківської сільської ради 

в и р і ш и л а:

     1.Затвердити Положення про акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (додається).

      2.Встановити з 01.01.2016 року ставку акцизного податку з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів у відсотках від вартості (з податком на додану вартість) у розмірі 5 відсотків.

     3.Доручити секретарю сільської ради опублікувати дане рішення на офіційному інтернет-сайті сільської ради та в друкованих засобах масової інформації.

     4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань плануванню бюджету та фінансів.

 

Сільський голова                                                                  А.В.Щедрик

 

З А Т В Е Р Д Ж Е Н О:

рішенням сорок п’ятої сесії

 шостого скликання Кротенківської 

сільської ради від 14.07.2015 року 

 

ПОЛОЖЕННЯ

  про акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів 

1. Платники податку

Платниками податку є юридичні та фізичні особи-підприємці, які здійснюють реалізацію через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного.

2. Об’єкт оподаткування

Об’єктом оподаткування є операції з реалізації через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компонент моторних палив, палива моторного альтернативного.

3. База оподаткування

Базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість) пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компонент моторних палив, палива моторного альтернативного, що реалізуються через роздрібну торговельну мережу.

4. Ставка податку

Ставка податку встановлюється з 01 січня 2016 року у розмірі п’яти відсотків від вартості (з податком на додану вартість) пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компонент моторних палив, палива моторного альтернативного, що реалізуються через роздрібну торговельну мережу.

 5. Податковий період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

 Датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів,  тютюну  та   промислових    замінників    тютюну,   нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компонент моторних палив,  палива  моторного  альтернативного  є  дата здійснення розрахункової операції, відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а у  разі реалізації товарів фізичними особами-підприємцями, які сплачують єдиний податок є дата надходження оплати за проданий товар.

6. Порядок сплати податку

Податок сплачується за місцем  здійснення  операції з реалізації через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компонент моторних палив, палива моторного альтернативного і зараховується до сільського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

7. Строк сплати податку

Суми податку перераховуються до сільського бюджету особами, які здійснюють реалізацію через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компонент моторних палив, палива моторного альтернативного протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Інші питання щодо адміністрування акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компонент моторних палив, вирішуються відповідно до норм, встановлених Податковим кодексом України.

 

Сільський голова                                                                 А.В.Щедрик

Р І Ш Е Н Н Я 

           

14 липня 2015 року                                                                           с. Кротенки 

Про   встановлення  ставок єдиного податку 

на території Кротенківської сільської ради на 2016 рік

 

         Керуючись п.24 ст.26, ст.69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 293 Податкового кодексу України, Законом України «Про внесення до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014р. №71-VIII, сесія Кротенківської сільської ради 

в и р і ш и л а:

     1.  Встановити на території Кротенківської сільської ради з 01.01.2016 року ставки єдиного податку для суб’єктів  господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування,обліку та звітності відповідно до груп:

Перша група -  10%  відсотків розміру мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня податкового року. До даної групи належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та / або проводять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень з розрахунку на календарний місяць.

Друга група - 20% відсотків розміру мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня податкового року. До даної групи належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг , у тому числі побутових , платникам єдиного податку та / або населенню , виробництво та / або продаж товарів , діяльність у сфері ресторанного господарства , за умови , що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв : 

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб , які перебувають з ними у трудових відносинах , одночасно не перевищує 10 осіб; 

- обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень з розрахунку на календарний місяць ; 

     2.Секретарю сільської ради оприлюднити дане рішення на офіційному інтернет-сайті Кротенківської сільської ради та в друкованих засобах масової інформації.

     3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради  з питань планування бюджету та фінансів.

 

      Сільський голова                                                                  А.В.Щедрик

 

 Р І Ш Е Н Н Я

 

14 липня 2015 року                                                                      с.Кротенки  

Про затвердження Положення

та встановлення ставок  податку

на нерухоме майно, відмінне від

земельної ділянки,на території  Кротенківської 

сільської ради на 2016 рік

             Керуючись п.24 ст.26, ст.69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 266 Податкового кодексу України, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014р. №71-VIII, сесія Кротенківської сільської ради 

в и р і ш и л  а:

1.Затвердити  Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та встановити ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Кротенківської сільської ради на 2016 рік, згідно додатку № 1 до цього рішення.

2.Секретарю сільської ради оприлюднити дане рішення на офіційному інтернет-сайті Кротенківської сільської ради та в друкованих засобах масової інформації.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради  з питань планування бюджету та фінансів.

 

       Сільський голова                                                                      А.В.Щедрик

ДОДАТОК № 1

до рішення сорок п’ятої сесії

 шостого скликання Кротенківської 

сільської ради від 14.07.2015 року

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

на території Кротенківської сільської ради на 2016 рік

(далі – Положення)

1. Визначення понять

1.1. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - це місцевий податок, що сплачується платниками за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх частки, і зараховується до місцевого бюджету. 

1.2. Об’єкти житлової нерухомості  будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки.

1.2.1. Будівлі, віднесені до житлового фонду, поділяються на такі типи:

а) житловий будинок  будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу  житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;

б) прибудова до житлового будинку  частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;

в) квартира  ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;

г) котедж  одно -, півтора поверховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;

ґ) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах  ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів.

1.2.2. Садовий будинок  будинок для літнього (сезонного) використання, який в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків

1.2.3. Дачний будинок  житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку.

1.3. Об’єкти нежитлової нерухомості  будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду. У нежитловій нерухомості виділяють:

а) будівлі готельні  готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;

б) будівлі офісні  будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;

в) будівлі торговельні  торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;

г) гаражі  гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;

ґ) будівлі промислові та склади;

д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);

е) господарські (присадибні) будівлі  допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;

є) інші будівлі.

2. Платники податку

2.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

2.2. Платниками податку, в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку; 

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом; 

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

3. Об’єкт оподаткування

3.1. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

3.2. Не є об’єктом оподаткування:

а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності); 

б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки; 

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу; 

г) гуртожитки; 

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської ради;

д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину; 

е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках; 

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

з) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

4. База оподаткування

4.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

4.2. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

4.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно, виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

5. Пільги із сплати податку

5.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи  платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості  на 70 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості  на 130 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток),  на 200 кв. метрів.

5.2. Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

5.3. Пільги з податку, що сплачується на території Кротенківської сільської ради з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:

об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням сільської ради;

об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

6. Ставка податку

6.1. Встановити ставки податку за 1 (один) квадратний метр загальної площі об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його часток, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб (незалежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості), у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, в таких розмірах:

а) 2 відсотки - для квартири/квартир, незалежно від їх кількості;

б) 2 відсотки – для житлового будинку/будинків, незалежно від їх кількості;

в) 2 відсотка - для різних типів об’єктів житлової нерухомості в  тому числі їх часток ( у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири / квартир та житлового будинку/будинків  у тому числі їх часток).

6.2. Встановити ставки податку за 1 (один) квадратний метр загальної площі об’єкта нежитлової нерухомості, в тому числі його часток, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб  (незалежно від місця розташування (зональності) об’єктів нерухомості), у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, в таких розмірах:

а) 0,3 відсотка – будівлі готельні – готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;

б) 1 відсоток - будівлі офісні – будівлі фінансового обслуговування, адміністративно – побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;

в) 1 відсоток – будівлі торговельні – торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування,будівлі підприємств побутового обслуговування;

г) 1 відсоток – гаражі – гаражі (наземні та підземні) та криті автомобільні стоянки;

ґ) 1 відсоток – будівлі промислові та склади;

д) 1 відсоток – будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);

е) 0 відсотка – господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, літні кухні  майстерні, вбиральні, погреби, навіси ,котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;

є) 0 відсотка – інші будівлі.

7. Податковий період

7.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

8. Порядок обчислення суми податку

8.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у порядку, передбаченому підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями. 

Для об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислення суми податку здійснюється шляхом множення різниці між загальною площею об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі його часток, та пільговою базою оподаткування відповідно до пункту 5 цього Положення на ставку податку, визначену пунктом 6.1 цього Положення.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку, визначеної пунктом 6.2 цього положення.

8.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 8.1 пункту 8 цього Положення, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцем знаходження об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам  нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

8.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку; 

розміру ставки податку; 

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

8.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

8.5. Платники податку  юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою  платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

9. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об’єкта оподаткування податком

9.1. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника  починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

9.2. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

10. Порядок сплати податку

10.1. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до місцевого бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. На території Кротенківської сільської ради фізичні особи можуть сплачувати податок через касу сільської ради за квитанцією про прийняття податку.

11. Строки сплати податку

11.1. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами  протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами  авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

12. Відповідальність і контроль за своєчасністю і повнотою сплати податку

12.1. Платники цього податку несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку відповідно до положень Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями.

12.2. Контроль за повнотою справляння, правильністю його обчислення і своєчасністю сплати до сільського бюджету податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки здійснюється контролюючим органом. 

 

Сільський голова                                                                       А.В.Щедрик

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

14 липня 2015 року                                                                      с.Кротенки  

 

Про встановлення ставки транспортного

податку на території сільської ради 

      Керуючись п.24 ст.26, ст.69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 267 Податкового кодексу України, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014р. №71-VIII, з метою встановлення на території сільської транспортного податку, сесія Кротенківської сільської ради 

в и р і ш и л  а:

1.Затвердити Положення про транспортний податок на території Кротенківської сільської ради.

2.Ввести в дію ставку транспортного податку, що визначена в даному Положенні з 01 січня 2016 року.

3.Секретарю сільської ради оприлюднити дане рішення на офіційному інтернет-сайті Кротенківської сільської ради та в друкованих  засобах масової інформації.

4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради  з питань планування бюджету та фінансів.

 

       Сільський голова                                                                      А.В.Щедрик

 

 З А Т В Е Р Д Ж Е Н О:

рішенням сорок п’ятої сесії

 шостого скликання Кротенківської 

сільської ради від 14.07.2015 року

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про транспортний податок на території

 Кротенківської сільської ради 

 

1. Визначення понять

1.1. Транспортний податок - це місцевий податок, що сплачується власниками легкових автомобілів і зараховується до місцевого бюджету. 

2. Платники податку

2.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 3.1 пункту 3 цього Положення є об’єктами оподаткування.

3. Об’єкт оподаткування

3.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

4. База оподаткування

4.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 3.1 пункту 3 цього Положення.

5. Ставка податку

5.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 3.1 пункту 3 цього Положення.

6. Податковий період

6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

7. Порядок обчислення та сплати податку

7.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам  нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

7.3. Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня 2016 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

З 1 квітня 2016 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

7.4. Платники податку  юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 «Податкового кодексу України», з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою  платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

7.5. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником  починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

7.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

8. Порядок сплати податку

8.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до місцевого бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. 

9. Строки сплати податку

9.1. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами  протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами  авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації

10. Відповідальність і контроль за своєчасністю і повнотою сплати податку

10.1. Платники транспортного податку несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку відповідно до положень Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями.

10.2. Контроль за повнотою справляння, правильністю  обчислення і своєчасністю сплати до бюджету Кротенківської сільської ради транспортного податку здійснюється контролюючим органом та органом внутрішніх справ, що здійснює реєстрацію транспортних засобів. 

 

Сільський  голова                                                                             А.В.Щедрик

 

Р І Ш Е Н Н Я

  

14 липня 2015  року                                                                      с.Кротенки  

 

Про встановлення ставок

збору за місця для паркування 

транспортних засобів

         Керуючись п.24 ст.26, ст. 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 268¹ Податкового кодексу України, сесія Кротенківської сільської ради 

в и р і ш и л а:

1. Затвердити Положення про збір за місця для паркування транспортних засобів на території Кротенківської сільської ради» (додається).

2. Встановити ставку збору на 2016 рік в розмірі 0,15 % мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного)року за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів за 1 м² площі земельної ділянки відведеної для організації та провадження такої діяльності. 

3.Секретарю сільської ради оприлюднити дане рішення на офіційному інтернет-сайті Кротенківської сільської ради.

4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради  з питань планування бюджету та фінансів

 

Сільський голова                                                                    А.В. Щедрик

 

 З А Т В Е Р Д Ж Е Н О :  

                                                                               рішенням сорок п’ятої  сесії  

шостого скликання Кротенківської сільської  ради від 14. 07. 2015 року

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про збір за місця для  паркування транспортних засобів на території Кротенківської сільської ради

1.ЗАГАЛЬНІ  ЗАСАДИ

Збір за  місця для  паркування автотранспорту встановлюється на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Податкового Кодексу України (ст.268¹ розділ ХІІ).

2.ПЛАТНИКИ  ЗБОРУ

2.1. Платниками збору є юридичні особи, філії (відділення, представництва), фізичні особи-підприємці, які згідно з рішенням сесії міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

2.2.Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується рішенням сільської ради про встановлення збору.

3. ОБ’ЄКТ І БАЗА ОПОДАТКУВАННЯ

3.1. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської ради спеціально відведена для забезпечення паркування  транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або відведених місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів сільського бюджету за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»

3.2. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів міського бюджету.

4. СТАВКИ ЗБОРУ

Ставка збору встановлена в розмірі 0,15 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності.

5. ПОРЯДОК ОБЧИСЛЕННЯ ТА СТРОКИ СПЛАТИ ЗБОРУ

5.1 Сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за податковий (звітній) квартал, сплачується до сільського бюджету  у строки, визначені для квартального податкового періоду.

5.2. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки.

6.  К О Н Т Р О Л Ь

Контроль за правильністю нарахування, повнотою та своєчасністю сплати збору за місця для  паркування транспортних засобів здійснює Полтавська ОДПІ ГУ МІНДОХОДІВ у Полтавській області.

 

       Сільський голова                                                             А. В. Щедрик

 

**************************************************************************************

 

ПРОЕКТ

Комунальне підприємство «Кротенки» Кротенківської сільської ради Полтавського району  Полтавської області

    ____________________________________________________

       38721,вул Леніна, буд.25,с Кротенки, Полтавський р-н, Полтавська обл.  

                              Проект

Програма перерахунку тарифів на водопостачання  в межах підвищення цін на складові витрати.

1. В діючому тарифі структура витрат :

Статті витрат

В діючому тарифіі

тис. грн.

грн.

на од. прод.

питома вага, %

1

2

3

4

Собівартість послуг-всього

 

 

91,5

9,43

100%

виробнича собівартість

91,5

9,43

 

електроенергія

 

14,3

1,47

15,6

(в т. ч. в натур. виразі  тис.кВт)

12,8

1,32

 

матеріали

10,7

1,1

11,7

зарплата

43,2

4,46

47,3

нарахування на зарплату

16,4

1,69

17,9

Амортизація

2,8

0,29

3,0

інші витрати (враховуючи фінансові), в. ч. адмінвитрати (5 % від виробничої собівартості)

 

4,1

0,42

4,5

Обсяги  послуг, тис. м3

9,7

 

 

 2. Визначення витрат на електроенергію.

В діючому тарифі вартісь електроенергії становила 1,12 грн за 1 кВт.

Станом на 1.03.15 становить 1,66 грн за 1 кВт.

Коефіціент збільшення :

Кел=(1,66-1,12)*100/1,12=48,21%

3.Визначення витрат на оплату праці.

В діючому тарифі витрати на оплату праці розраховані виходячи з мінімальної заробітної плати 1073 грн.

Станом на 1.03.15 мінімальна зарплати становить 1218 грн..

Коефіціент збільшення :

Кз.та=(1218-1073)*100/1073=13,51%

3.Визначення витрат нарахувань на оплату праці.

Фонд оплати праці становив з розрахунку мінімальної зарплати 1073 грн – 43,2 тис. грн.

Фонд оплати праці становить з розрахунку мінімальної зарплати 1218 грн – 49,0 тис.грн.

Нарахування єдиного внеску:

  49,0*37,87%=18,6 тис.грн

Кнар=(18,6-16,4)*100/16,4=13,41

4.Визначення витрат на амортизацію.

Планова величина амортизації залежить від вартості основних фондів  і норми амортизаційних відрахувань

В 2013 році був проведений капітальний ремонт свердловини . Тим самим збільшилась вартість основних засобів на суму _______________

В діючому тарифі витрати на амортизацію становили 2773 грн на рік 

Станом на 1.03.15 становить 8598 грн. на рік .

Коефіціент збільшення :

Кам=(8598-2773)*100/2773=210%

 5. Формування витрат 

На підставі обчислень у розділах 2-5 визначається загальна сума витрат і їх структура

 

Статті витрат

Планові в прогнозованому тарифі

тис. грн.

грн.

на од. прод.

питома вага, %

1

2

3

4

Собівартість послуг-всього

 

 

112,3

11,58

100%

виробнича собівартість

112,3

11,58

 

електроенергія

 

21,1

2,19

18,8

(в т. ч. в натур. виразі  тис.кВт)

12,8

1,32

 

матеріали

10,7

1,1

9,5

зарплата

49,1

5,06

43,7

нарахування на зарплату

18,6

1,92

16,6

Амортизація

8,7

0,90

7,8

інші витрати (враховуючи фінансові), в. ч. адмінвитрати (5 % від виробничої собівартості)

 

4,1

0,42

3,6

Обсяги наданих послуг, тис. м3

9,7

 

 

 Планова величина собівартості реалізації 1м3 визначається добутком загальної суми витрат на загальний обсяг реалізації води споживачам:

               112,3/9,7=11,58 грн

6. Визначення фінансових показників

Фінансові показники підприємства включають в себе доходи,прибуток, коефіцієнт рентабельності.

Категорія споживачів

Обсяг реалізації води,м3

Тариф грн. за м3

Доход тис.грн..

Водопостачання

 

 

 

Кількість всього, у т.ч.:

 

 

117,8

Населенням всього, у т.ч.:

8,1

12

97,2

населенням без приладів обліку

0,4

12

4,8

населенням з приладами обліку

7,9

12

92,4

бюджетними установами

1,6

12

19,2

Іншими

0,1

14,50

 

             1,5

 

 

 

 

 

 

 Дохід від реалізації води 117,8 тис грн.

Витрати       112,3 тис.грн

 Прибуток 5,5 тис.грн

 

Коефіціент рентабельності 5,5/112,3*100%=4,9 %

 

 Директор                                                                        С.Г.Сініцина

 

*****

Проект

«Здорова і спортивна громада.

Тренажерний зал - не розкіш, а необхідність.»

 

Кротенківська сільська рада.

 

З давніх часів відома мудрість: рух здатен замінити будь-які ліки, але всі ліки світу не здатні замінити оздоровчої дії руху.

 

Затверджено рішенням двадцять дев’ятої сесії шостого скликання Кротенківської сільської ради 31.01.2014 року

 

2.Зміст проекту

 

 

Назви складових, розділів, пунктів та додатків Проекту (програми)

стор.

1.

Титульна сторінка

1

2.

Зміст Проекту(програми) 

2

3.

Анотація Проекту(програми)

3

4.

Опис Проекту (програми)

5

4.1.

Контекст і проблема Проекту (програми)

5

4.2.

Мета та завдання Проекту (програми)

6

4.3.

Досягнення мети та заходи Проекту (програми)

7

4.4.

План-графік реалізації заходів Проекту (програми)

9

4.5.

Очікувані результати Проекту (програми)

10

4.6.

Сталість результатів Проекту (програми)

11

4.7.

Мультиплікація досвіду Проекту (програми)

12

4.8.

Опис інновацій Проекту (програми)

13

5.

Бюджет Проекту (програми)

14

5.1.

Загальний бюджет Проекту (програми) (форма 1)

14

5.2.

Розклад бюджету за статтями видатків (форма 2)

15

5.3.

Очікувані джерела фінансування (форма 3)

16

6.

Партнери та виконавці

17

6.1.

Протокол про наміри спільної реалізації Проекту (програми)

17

6.2.

Інформація про партнерські організації

18

6.3.

Резюме виконавців Проекту (програми)

 

7

Додатки

 

7.1.

Документи, що підтверджують співфінансування Проекту (програми)з боку Учасника та партнерських організацій (якщо співфінансування передбачене Проектом (програмою))

19

7.2.

Документи, що обґрунтовують видатки Проекту (програми)

20

7.3.

Витяги з програмних документів органів влади (стратегій, програм, …)

52

7.4.

Документи, що підтверджують юридичний статус та наявність повноважень органу самоорганізації населення на розв’язання проблем Проекту (для Проектів, які розробляються за участю органів самоорганізації населення)[1]

 

7.5.

Інші Додатки за бажанням Учасника (навести назви)

 

8.

Всього (кількість сторінок)

56

 

 

 

 



[1]  – включення цих положень розглядаються в якості пілотного впровадження в практику проведення Конкурсу.

 

 

Анотація проекту

 

З метою пропаганди, формування і заохочення до здорового способу життя, залучення до цього максимальну більшість громади різних вікових груп розроблений даний Проект .

 

Доводиться констатувати, що рухова активність, регулярні заняття фізичною культурою та спортом як обов’язкова умова здорового способу життя не дуже поширені в молодіжному сере­довищі. За даними останніх соціологічних досліджень, щоденно у вільний час будь-якими фізичними вправами чи тренуваннями займається кожний третій шестикласник і лише кожен шостий студент. Тобто чим людина стає дорослішою, тим менше в неї бажання і часу на активний спосіб життя. До речі, юнаки є більш активними, дівчата ведуть пасивніший спосіб життя.

 

Тепер щодо того, які заходи молодь вважає найбільш ефек­тивними для ведення здорового способу життя: активний відпо­чинок на природі, оптимальний режим роботи та відпочинку, відмова від вживання алкоголю, плавання та загартування, регу­лярні заняття фізкультурою і спортом. Це дає підстави говорити про те, що за наявності відповідної інфраструктури третина моло­дого населення готова займатися своїм фізичним розвитком та сповідувати здоровий спосіб життя. Однак для того, аби молоді люди зробили свій вибір на користь здоров’я, потрібні спільні зусилля з боку сім’ї, громади, держави, які були б спрямовані на підвищення духовного рівня особистості.

 Перешкодою стає дороговизна здорового способу життя. Руйнування інфраструктури дозвілля, системи позашкільних закладів призвело до парадоксальної ситуації, коли заняття спортом, туризмом, від­відання басейну, інші корисні для здоров’я способи використання вільного часу часто-густо коштують дорожче, ніж перебування в  барі, споживання спиртних напоїв, особливо слабоалкогольних. Тож не даремно в українському суспільстві вже став крилатим вислів “Пити дешевше, ніж не пити”.

 

Ну, і очевидно, що альтернатива мала б полягати в тому, що відпочинок з пивом не має бути дешевшим, ніж відпочинок у спорті чи в культурі. Ми з сумом спостерігаємо, що сучасна українська сім’я втрачає можливості надати своїм дітям доступ до  надбань культури тією мірою, як це мали можливість і робили ми, коли були молодшими. Ми спостерігаємо збільшення частки сімейного бюджету, яка використовується на споживання алко­голю, паралельно із зменшенням частки сімейного бюджету, яка використовується на споживання досягнень культури.

Створивши в своєму селі недорогий тренажерний зал загального призначення, ми тим самим реалізуємо прин­цип рівності та доступності для всіх категорій населення. І головними мотивами займатися фізичними вправами стануть :

Перше — загальна культура суспільства як певна мода на гарне та сильне тіло.

Друге — глибоке власне переконання, що тіло має підтриму­ватися в гарній фізичній формі. Це приємно, красиво, зручно і це правильно.

Третє — національні традиції, релігія чи наслідування духов­них практик.

І четверте — за умов платної чи страхової медицини зрозу­міло, що простіше підтримувати здоров’я, бо лікуватися дорого.

         В підпорядкуванні Кротенківської сільської ради створене комунальне підприємство «Кротенки», яке в змозі взяти на себе функції існування тренажерного залу.  Безумовно, для нашої сілької ради такий проект  є інноваційним. Цінність його  важко переоцінити, адже результат - здоров`я громади. 

        Тренажерний зал пропонуватиме громаді:

        - тренування на різних тренажерах;

        - формування індивідуальних програм занять;

        - програму для релаксації після тренувань.

 

         Цільові групи проекту:

Територіальна громада налічує 1320 осіб,

- в тому числі дітей дошкільного віку-112

- дітей шкільного віку-140

- молоді до 35 років -365

- кількість працездатного населення-789

 

Організації-партнери, співвиконавці Проекту (програми)

-         Кротенківська сільська рада

-         Комунальне підприємство «Кротенки» Кротенківської сільської ради Полтавського району Полтавської області

 

Обсяг коштів, необхідних для реалізації Проекту (програми)  та джерела його фінансування.

Загальний бюджет проекту: 285,100 тис. грн., з них:

200,0 тис.грн. – з фонду конкурсу(70,2%);

50,0 тис.грн. – з місцевого бюджету(17,5%);

35,1тис.грн. – кошти організацій-партнерів(12,3%).

 

 

                                                                                           

                                      Додаток№15

Витяг

                            КОНЦЕПЦІЯ

   Загальнодержавної цільової соціальної програми

               розвитку фізичної культури і спорту

                        на 2012-2016 роки

 

                          Мета Програми

     Мета Програми полягає у створенні умов для:

     залучення широких   верств   населення  до  масового  спорту, популяризації здорового способу життя та фізичної реабілітації; 

 

     максимальної реалізації  здібностей  обдарованої   молоді   у   дитячо-юнацькому,  резервному  спорті,  спорті  вищих досягнень та виховання її в дусі олімпізму. 

 

                 Визначення оптимального варіанта  розв'язання проблеми на основі порівняльного  аналізу можливих варіантів

 

 

     Другий, оптимальний  варіант  передбачає ефективну реалізацію  положень Закону України "Про фізичну культуру і спорт" ( 3808-12 )  шляхом  використання  програмно-цільового  методу  та концентрації зусиль центральних,  місцевих органів виконавчої влади та  органів  місцевого       самоврядування,       громадських      організацій  фізкультурно-спортивної  спрямованості,  інших   суб'єктів   сфери  фізичної  культури  і  спорту  із  залученням коштів бюджетів усіх  рівнів,  інших  джерел  фінансування  на  виконання   пріоритетних завдань.